Yemek Sepet Nedir?Yemek Sepeti İle Nasıl Sipariş Verilir?Yemek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Olur?

Yemek Sepet Nedir?Yemek Sepeti İle Nasıl Sipariş Verilir?Yemek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Olur?

27 Kasım 2019 1 Yazar: Admin

Yemek Sepet Nedir?

Günümüzde çevrimiçi yemek siparişi anlamında kendini kanıtlamış ve birçok firmaya, binlerce restorana ev sahipliği yapan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşmış yemek sepeti, ülkemizde 81 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde de aktif olarak hizmet veren bir yemek sipariş sitesidir.

Müşteriler ve restoranlar arasında bir köprü niteliği taşıyan yemek sepeti, sadece web sitesi olarak hizmet vermekle kalmayıp ücretsiz kullanılabilen mobil uygulaması üzerinden de sipariş almaktadır.

2000’li yıllarda hizmet vermeye başlamış olan yemek sepeti, yemek siparişi vermek adına hızlı ve kullanışlı bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Yemek sepeti evden veya iş yerlerinden sipariş verirken yaşadığımız “Ne yesek acaba?” “Restoranın telefon numarasını hatırlamıyorum”, “Acaba yemekleri nasıl?” “Menülerinde neler var?” gibi sorunların önüne geçmeyi hedeflemiş ve bu hedefini başarıyla sonuçlanmıştır.

Ayrıca yemek sepetinde sipariş vermek istediğiniz restoran hakkında diğer kullanıcılar tarafından memnuniyet, şikâyet ve yorumlarını görüp fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu büyük platform bunların hepsini yaparken kullanıcılardan hiçbir şekilde ek ücret talep etmez.

Ek olarak yemek sepetinin bünyesinde ki restoranlar ve firmaların yemek sepeti uygulamasın özel indirim veya kampanyalarından haberdar olabilirsiniz. Böylelikle evinizden veya işyerinizden büyük paralar ödemeden kolay ve hızlı bir şekilde yemek sipariş edebilirsiniz.

Yemek Sepeti İle Nasıl Sipariş Verilir?

Verimli bir yemek sipariş uygulaması olan yemek sepetinden sipariş vermek oldukça basittir.

Öncelik olarak bir mail adresi veya facebook adresinizi kullanarak üye olmalısınız. Ev veya işyeri adresinizi ekleyerek kayıt oluşturabilirsiniz. Bu aşamadan sonra uygulama size yaşadığınız ilin veya ilçenin şartlarına göre en yakın restoranların veya istediğiniz yemeğe göre size firma seçenekleri sunar. Böylelikle kolay ve çabuk bir şekilde yemek siparişi vermenizi sağlar.

Eğer kayıtlı olan adresinizden farklı bir adrese veya şehre sipariş vermek isterseniz yeni bir hesap açmadan adres değişikliği butonu ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğiniz türden yemek siparişi verebileceğiniz bu uygulamada çeşitli menülerden dilediğiniz bir yemeğin siparişini verdikten sonra ödeme yapmanız da bir o kadar kolay olacaktır. Ödemelerinizi istediğiniz şekilde nakit, banka veya kredi kartı ile ister online bir şekilde isterseniz de kapıda ödeme seçeneği ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişlerim Elime Ulaşmazsa Ne Olur?

Bazen, restoran sorunları nedeni ile siparişiniz elinize geç ulaşabiliyor veya çeşitli durumlardan dolayı hiç ulaşamayabiliyor. Bu durumda paniğe kapılmanıza gerek yok. Yapmanız gereken sipariş iptali yoluna gitmektir.

Yemek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Olur?

Yemek sepetinde siparişiniz kullanıcı istekleri veya restoran aksaklıkları sebebi ile kullanıcı ya da restoran sahibi tarafından iptal edilebilir.

Restoranlarda motor veya kurye arızaları, hava koşulları, yoğunluk, istenen yemeğin mevcut olmaması gibi durumlardan dolayı sipariş iptali sağlanabilir. Bunun yanı sıra siparişi iptal ederken müşterinin karar değiştirmesi, yemeğin gecikmesi gibi istekleri de göz önünde bulundurularak iptal gerçekleştirilir.

Eğer yemek sepeti uygulamasından yemek siparişi vermişseniz ve iptal etmek istiyorsanız sipariş verirken karşınıza çıkan sipariş onay sayfasından iptal edebilirsiniz. Bunun yerine ana sayfaya giderek orada bulunan canlı destek butonuyla iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer iptal işleminizin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız yemek sepeti müşteri destek telefonundan istediğiniz zaman yardım isteyebilirsiniz. Destek hattına 444 5 445 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca iptal ettiğiniz siparişinizin ödemesini vermiş olduğunuz kredi kartına para iadesi anlık olarak yapılmaktadır. Fakat çalıştığınız bankanın işlem prosedürüne bağlı olarak para iadenizin süresi değişkenlik gösterebilmektedir.