Göbek eritme hareketleri nelerdir? Göbek nasıl eritilir? Göbek eritme egzersizleri

Göbek eritme hareketleri nelerdir? Göbek nasıl eritilir? Göbek eritme egzersizleri

21 Temmuz 2020 0 Yazar: Admin

Spor salonuna gitmeden de göbeğinizi eritebilirsiniz. Hem de sadece evde yapacağınız egzersizlerle. Evde her gün bir süre mekik çekerek veya belirli hareketleri yaparak göbeğinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Doğru hareketleri doğru sürede uygulayarak ve düzgün bir şekilde beslenerek göbeğinizden kurtulabilirsiniz. Ancak önemli olan düzene uymak, aksatmadan hareketleri yapmak ve yediklerinize dikkat etmek. Öncelikle çeşitli zayıflatma içerikli ürünlerin ve programların reklam amaçlı söyledikleri bir iki haftada göbek eritmek diye bir şey olmadığını bilmelisiniz. Çünkü vücudun yağ yakması zaman ve emek isteyen bir durumdur. Bu nedenle bir veya iki hafta gibi bir süre bunun için yeterli değildir.

İlk öncelerde yağ yakmadan önce vücudunuzda oluşan ödemlerden kurtulacaksınız. Vücudunuz bu ödemlerden kurtulduktan sonra yağ yakmaya geçecektir. Tabii ki bunun için önce düzenli ve sağlıklı beslenecek ve daha sonra düzenli egzersiz yapacaksınız. Eğer hem beslenmenize hem de egzersiz düzeninize dikkat ederseniz yaklaşık 1-1 buçuk ay içerisinde etkisini görmeye başlarsınız.

Göbek Eriten Diyet

Göbek eriten diyet diye bir şey maalesef yoktur. Göbek eritmek için size bir liste vermemizi istiyorsanız üzgünüz böyle bir liste henüz yok. Çünkü beslenme düzeninizi siz kendiniz belirlemelisiniz. Göbeğinizdeki ve vücudunuzdaki diğer fazlalıklardan kurtulmak gibi bir amacınız var ise sadece egzersiz yapmak veya sadece beslenme düzeninizi değiştirmek yeterli değildir.

Bu sebeplerden dolayı öncelikle göbek eritmek için bir diyet listesi aramaktan vazgeçmelisiniz. Eğer yediklerinize dikkat ederek vücudunuza giren kaloriyi azaltırsanız kilo vermenize ve göbeğinizi eritmenize yardımcı olacaktır. Aldığınız kalorileri yediklerinizi sınırlandırarak ve her türden besini tüketerek aldığınız kalori yaktığınız kaloriden az olduğu için yağ yakımınız çok daha kolay olacaktır. Özellikle bol yeşillik ve protein, vitamin, lifler ve mineral bakımından zengin gıdalarla yemek yeme ihtiyacınızı karşılayarak vücudunuzun yağ yakmasını destekleyebilirsiniz. İşte bu size yeterli ve etkili bir göbek eritme diyetidir.

Göbek Eritme Hareket ve Egzersizleri

Göbek eritme egzersizlerine gelince yine onlarda basit ve kolaylıkla yapılabilecek egzersizlerden oluşuyor. Göbek eritmeye yarayan aletler gibi şeylerin arayışına girmeye gerek duymayın çünkü evde yapabileceğiniz düzenli egzersizlerle bu mümkün. Her gün ya da iki günde bir yapabileceğiniz bir egzersiz programıyla antrenman yapabilirsiniz. Antrenman sürelerini istediğiniz gibi uzatıp kısaltabilirsiniz. Haftanın 5 veya 6 günü yarım saat ya da 45 dakika başlangıç için yeterli olabilir. Böylece egzersiz yapmaya kaslarınızı ve vücudunuzu alıştırabilirsiniz. Alıştıkça egzersiz sürelerini arttırabilirsiniz. Böylece daha hızlı göbek eritme isteğinize ulaşabilirsiniz. Evde göbek eritme hareketlerini şu şekilde yapabilirsiniz.

1.Crunches

Bu hareketi yapmak için öncelikle sırtüstü yatmalısınız ve dizlerinizi hafifçe bükmelisiniz. Ayaklarınız yere tam basmalıdır. Kollarınızı göğsünüzün üstünde birleştirebilirsiniz ya da isterseniz kafanızın arkasına yerleştirebilirsiniz. Yavaşça kalkabilirsiniz. Bu sırada nefes almalısınız. Kalktıktan sonra 5-6 saniye beklemelisiniz ve tekrar yatabilirsiniz. Bu sırada ağızdan nefes vermelisiniz.

2.Bisiklet antrenmanı

Sırtüstü bir şekilde uzanmalısınız. Dizlerinizi dik açı konumuna gelecek şekilde bükmelisiniz. Ellerinizi boynunuza yerleştirmelisiniz. Bu pozisyonda tıpkı bisiklet sürüyormuşçasına sırayla sağ dirseğinizi sol dizinizle ve daha sonra tam tersi olacak şekilde hareket ettirmelisiniz.

3.Bacak ile daire çizme hareketi

Yine sırtüstü uzanmalı ve ellerinizi vücudunuza birleştirmelisiniz. Sağ bacağınızı dik açıyla ve bükmeden havaya doğru kaldırmalısınız. Bacaklarınızı bu şekilde gererek bir dakika kadar beklemelisiniz. Diğer bacağa da aynı şekilde uygulamalısınız.

4.Kalça kaldırma hareketi

Avuçlarınızın içleri yere değecek şekilde sırtüstü uzanmalısınız. Bacaklarınızı birbirine birleştirmelisiniz. Bu şekilde kalçanızdan itibaren bacaklarınızı havaya kaldırmalısınız. Mümkün olduğunca bükmemeye çalışmalısınız.

5.Plank

Bu hareket tüm göbek eritme hareketleri içerisinde neredeyse en zorudur. Bunun için yüzüstü yere uzanmalısınız ve ayaklarınızı uzatarak parmak uçlarınızda durmalısınız. Aynı zamanda dirseklerinizi yere dayamalısınız. Bu pozisyonda derin bir nefes alıp 35-40 saniye kadar beklemelisiniz.