Börü Dizisi Oyuncuları ve Değerlendirme

Börü Dizisi Oyuncuları ve Değerlendirme

25 Şubat 2018 0 Yazar: Admin

Börü Dizisi Oyuncuları ve Değerlendirme

Merhabalar arkadaşlar, bu yazımda fragmanı ilk kez 15 Temmuz 2017’de yayınlanan Börü dizisinin oyuncularını ve konusunu değerlendirmeye alacağım.

Dizinin başlama tarihi en büyük sorunlardan birisiydi. Yaz aylarında yayınlanan fragmanında çok daha önce başlayacağı duyurulsa da bilinmeyen bazı nedenlerden dolayı dizi ekibinden yapılan açıklama da 28 Şubat çarşamba günü  STAR TV’de başlayacağı duyuruldu.

Türkiye’nin yakın tarihinde gerçekleşen gerçek olaylardan esinlenen Börü dizisi sadece 6 bölümden oluşacak ve büyük finalini beyaz perde de yapacak. Börü’nün sinema filminin  2018’in sonbahar aylarında vizyona girmesi bekleniyor.

OYUNCU KADROSU

BÖRÜ’nün oyuncu kadrosunda, izleyicinin DAĞ film serisinden tanıdığı pek çok bilindik isim var. Aralarında Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Ozan Ağaç, Gürol Tonbul gibi isimlerin bulunduğu oyuncuların her biri, Polis Özel Harekat’ın en seçkin birimi izleyicinin karşısına çıkacak ve 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ timinin üyelerine hayat verecek.

 

KONUSU

2014 baharında Türkiye. Sınırda düşmanların çoğaldığı, içeride tehlikeler çemberinin giderek daraldığı bir dönem. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya. BÖRÜ, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor.

Onlar son kale.

DEĞERLENDİRME

Ziya Gökalp şiiriyle süslenmiş bir fragmana sahip bir dizi. Sinema salonlarında milyonlara Nihal Atsız dinletmişti.
Dahası her kesimden insanlar bundan etkileniyor. Kısaca bizi çok güzel bir yapım bekliyor.