Android Nedir?

Android Nedir?

6 Aralık 2019 0 Yazar: Admin

Teknoloji gelişimiyle beraber birçok alanda yenilikler de getirmiştir. 2000’li yıllarda yaygınlaşmaya başlayan cep telefonu kullanımı Android’in çıkmasıyla birlikte milyonlara ulaşmıştır. Android, altyapısında Linux işletim sistemini barındıran büyük bir işletim sistemidir. Google tarafından geliştirilerek desteklenen işletim sistemini günümüz de birçok teknoloji firması kullanmaktadır. Özellikle akıllı telefon ve tablet alanında büyük gelişmelere katkısı olmuştur.

Android Ne İşe Yarar?

Günümüz de akıllı telefon olarak adlandırdığımız cep telefonlarının işletim sistemini oluşturmaktadır. Cep telefonlarının yanı sıra akıllı televizyonlar ve tabletler de Android sistemine kavuşmuştur. Android’in verdiği en büyük avantaj ise anlaşılır ve kolay kullanılabilen bir ara yüze sahip olmasıdır. Apk uzantısını destekleyen Android, birçok oyun ve uygulamayı da içerisinde barındırmaktadır.

Android Market Google Play Store Nedir?

Apk uzantılı Android uygulamalarının içerisinde yayınlandığı genellikle uygulama geliştiricilerin uygulama yapıp içerisinde yayınlandığı büyük bir platformdur. Kullanıcılar genellikle cep telefonu, tabletlere veya akıllı televizyonlara bu platformlar aracılığıyla uygulama yüklerler.

Android Uygulama Nasıl Geliştirilir?

Sizlerde kendi uygulamanızı geliştirip milyonlarca kişiye ulaştırmak istiyorsanız öncelikle Java yazılım dilini öğrenmeniz gerekmektedir. Android de native uygulamalar geliştirmenin tek yolu Java’ya hakim olmaktır. Eğer öğrenme gibi bir şansınız yoksa o zaman sizler için bu işi yapacak birçok yazılım firması bulunmaktadır. Yazılım firmasına projenizi anlatarak aklınızdaki uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Android Donma Yapar Mı?

Cep telefonlarında sıklıkla karşılaştığımız en büyük problemlerden birisi de donma problemidir. Neredeyse telefonu kıracak duruma geldiğimiz bu donma probleminin sebeplerini aslında telefonun özelliklerinde aramak gerek. Genellikle kullandığınız telefonun ram durumuyla veya kullanılan programlar ile alakalı donma problemleri oluşmaktadır. Fakat insanlar her seferinde bunu androide bağlamaktadır. Ne yazık ki günümüz de bu şekilde bir algı oluşmuştur.